bajnokság, 2008

A nőknél Hoang Thanh Trang a bajnok mindkét számban!
A férfiaknál rapidban Gyimesi Zoltán,
villámban Balogh Csaba a bajnok!

A budapesti Hotel Ramada Plazaban december 28-30. között rendezték meg a 2008. évi magyar rapid- és villámbajnokságot. Rapidban 60, a villámsakkban 70-en indultak és a férfiak a nőkkel együtt egy mezőnyben játszottak, majd az elért eredmények alapján avattak bajnokokat. A nőknél Hoang Thanh Trang duplázott, győzött a 25 perces és az 5 perces versenyen is. A férfiaknál a rapidban Gyimesi Zoltán utasította maga mögé Balogh Csabát, a villámban pedig Balogh Csaba lett az első Gyimesi Zoltán előtt. Az elért egyéni eredmények alapján csapatversenyt is értékeltek, ahol mindkét számban a Zalaegerszegi Csuti SK csapata (Gyimesi Zoltán, Horváth Ádám, Boros Dénes) győzött.

Magyar rapid és villám 2008

2008-12-13

2008-12-29

FIDE GRAND PRIX

Eliszta, 2008
Lékó csak ötödik

Befejeződött Elisztában a FIDE Grand Prix sorozat harmadik versenye, amelyen a magyar színeket képviselő Lékó Péter először ült asztalhoz a versenysorozat keretében. A versenyt Duha (Katar) visszalépése után Eliszta (Oroszország) vállalta el. Lékó 2 győzelemmel, 2 vereséggel és 9 döntetlennel, a jónak egyáltalán nem mondható 50%-os eredményével, az 5-9. helyen zárt. A versenyen egyedül az orosz Dimitrij Jakovenko maradt veretlen, aki holtversenyben lett 1-3. honfitársával Alexander Griscsukkal és az azeri Tejmur Radzsabovval. Három verseny után a FIDE Grand Prix-n az azeri Tejmur Radzsabov vezet 363,33 ponttal, a kínai Wang Yue (353,33) és az azeri Vugar Gashimov (328,33) előtt. Lékó jelenleg az üzbég Rusztam Kaszimdzsanovval a 13-14. helyen áll.